יום שלישי, 8 באוקטובר 2013

תכירו את אביאור אברהם אבוטבול, צעיר בן 18 מדימונה, מתנדב

"אחד מהישגיי הגדולים בתקופת נשיאותי" 

מספר טקסים הנערכים במשך השנה מצויים בנחלתו הבלעדית של נשיא המדינה - הוא מארח ולעתים אף יוזם אותם. בתקופת כהונת אפרים קציר יזם הנשיא את הצמדת טקס חלוקת פרסי ביטחון ישראל (הנהוגה משנת 1958) לבית הנשיא. טקס אחר שקציר הנהיג מיסודו הוא טקס הענקת אות הנשיא למתנדב, בו ראה חשיבות גדולה.

קציר רצה להביע תודה בשם המדינה למתנדבים, ולעודד אחרים באמצעות מתן ביטוי פומבי לדוגמה האישית שלהם. צורך זה הפך בראייתו ממשי, עקב גילויי ההתנדבות המרגשים שנחשף אליהם במהלך מלחמת יום כיפור ובעקבותיה. לשם כך הוגדר מנגנון מוסדר הכולל ועדה מייעצת, שתעבור על ההמלצות הרבות עבור מועמדים אפשריים, ותברור מתוכם רשימה נבחרת. 

האות הראשון הוענק באוקטובר 1974 לשניים בלבד: לארגון - האגודה למען החייל "בעבור פועלה הרב במתן שירותי רווחה וסעד לרבבות החיילים המגויסים במלחמת יום כיפור ולאחריה". ולפרט – יעקב מימון, שסיפק לנשיא את ההשראה להנהגת האות. במרוצת השנים הוחלט כי בכל שנה יוענקו שנים עשר אותות, ומועמדים לקלוט אותם לא חסרו. עד עתה זכו בפרס 383 איש ואשה, עמותות, ארגונים, קבוצות ובני נוער. 

החל מהשנה השנייה לחלוקת האות נקבע כי בכל טקס יינתן אות מיוחד על התנדבות לא רגילה של בני נוער. הזוכה לשנה החולפת היה אביאור אברהם אבוטבול בן 18 מדימונה, תלמיד כיתה י"ב ומתנדב מזה 6 שנים בארגונים שעוסקים בסיוע לתושבי דימונה בהם: מד"א, לתת, מכבי אש ועוד. אביאור משמש כחבר במועצת התלמידים, מסייע לחבריו לספסל הלימודים בשיעורים פרטניים, פועל בתחומי איכות הסביבה, למען ילדים ונוער ובכל תחומי הקהילה. לצפייה בזוכים הנוספים בפרס.


'רוח התקופה' בתמונות - רוח ההתנדבות לפני המלחמה, במהלכה ואחריה

"מישהו זקוק לך" - עונדים סיכת התנדבות לראשת הממשלה גולדה מאיר
בטקס לציון 25 שנים לתעשייה הישראלית בגני התערוכה
 21 יוני 1973 / לע"מ
תלמיד בית ספר בחלוקת דואר ברמת גן
14 אוקטובר 1973 / לע"מ
מתנדבים בשעת בידור לחיילים בסיני
 20 אוקטובר 1973 / לע"מ
מתנדבת מגישה קפה חם לחיילים במזנון האגודה למען החייל בהרצליה
23 נובמבר 1973 / לע"מ
מתנדבי חוץ לומדים עברית באולפן בקיבוץ עין המפרץ
29 נובמבר 1973 / לע"מ
מתנדבי המשמר האזרחי פוקחים עין בפטרול ברחוב דיזינגוף בתל אביב
1 יולי 1974 / לע"מ

אין תגובות: