יום חמישי, 3 ביולי 2014

זכייה בפרס האריה השואג

מערך ההסברה הלאומי במשרד ראש הממשלה זכה אמש בפרס "האריה השואג" על הקמפיין ל"מיצוב תפקידו ופועלו של ארכיון המדינה כאוצר ההיסטוריה והמורשת הלאומית של מדינת ישראל". 

הקמפיין נועד לשנות את התפיסה הציבורית של הארכיון לגוף ייחודי מוכוון טכנולוגיה וחדשנות שאוצר בקרבו את הנכסים ההיסטוריים של עם ישראל בארצו. במסגרת זו יזם מערך ההסברה הלאומי יחד עם ארכיון המדינה פרסום של חומרים ארכיונים הקשורים לאקטואליה החדשותית ולסדר היום הציבורי והלאומי.

אל סדר היום העכשווי נחשפה ההשתקפות ההיסטורית של סיפור העם והמדינה תוך שימוש מוגבר ברשתות החברתיות - תכני הארכיון נחשפו על בסיס יומי באתר האינטרנט, בדף הפייסבוק, בערוץ היוטיוב, בבלוגים ובאפליקציות ייחודיות למחשבים וטלפונים חכמים.

הפרסומים ההיסטוריים וחשיפת החומרים שמותגו בדרכים שונות ומקוריות זכו לחשיפה תקשורתית רבה. יישום האסטרטגיה התקשורתית הדגיש את החשיבות בהכרת החומרים ההיסטוריים ובחינתם לאור המציאות העכשווית.

גנז המדינה דר' יעקב לזוביק: "פרס זה מעיד כי במידה רבה הצלחנו לחבר את החברה הישראלית להיסטוריה הקרובה והרחוקה של מדינת ישראל. עם זאת מסע יחסי הציבור של ארכיון המדינה אינו נגמר, וממשיך עם למעלה מ-400 מליון פריטים המקפלים יותר מ-100 שנים בהיסטוריה של מדינת ישראל וארץ ישראל".

אין תגובות: