יום ראשון, 25 בנובמבר 2012

לקראת רפורמה ברשות השידור – הצצה נדירה ויוצאת דופן לראשית דרכו של השידור הממלכתי

אם לא יתרחש שינוי של הרגע האחרון, שני עשורים אחרי כניסת הטלוויזיה המסחרית לעולם השידור בישראל, צפויה לצאת אל הדרך בימים הקרובים רפורמת רשות השידור. הרפורמה המדוברת נחתמה במהלך חודש אוגוסט השנה, וועדת הכספים של הכנסת שנטלה חלק פעיל בתהליך אישרה את מימונה.
בית רשות השידור, ירושלים (ויקיפדיה)
יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת סיכם: "בשעה טובה, יוצאת הרפורמה לדרך. אני משוכנע, כי בכוחות משותפים של חברי המליאה וההנהלה נשכיל לנצל את ההזדמנות שניצבת לפנינו למקם את רשות השידור כגוף איכותי, רלוונטי, ישראלי וחדשני, כזה שמשפיע על השיח הציבורי, שנמצא במרכז סדר היום, ושמשמש כבית הטבעי ליוצרים, תכנים ורעיונות איכותיים, שיהוו נכסי צאן ברזל של החברה והתרבות הישראלית". מנכ"ל הרשות יוני בן מנחם, הביע אף הוא תקוותו להצלת השידור הציבורי ולהצעדת הרשות לדרך חדשה.
שידור טלווזיה ניסיוני / 1966 (לע"מ)
במהלך עבודתה על פרסום אחר, מצאה עובדת צוות התיעוד בארכיון המדינה, את המסמך המעניין הבא, מראשית דרכה של הרשות (סימוכין: ג-6726/38). מדובר במכתב נרגש במיוחד משנת 1975, בו פונה יו"ר ועדת הכספים בכנסת- ישראל קרגמן לרה"מ יצחק רבין. קרגמן מביע דאגתו נוכח הגרעון המצוי של הרשות בתחילת דרכה, אך מציין כי אין מדובר רק בבעיה תקציבית. הגדלת שעות הצפייה המתוכננת של הרשות, טומנת בעיניו מכשול נוסף ובלתי צפוי..

אין תגובות: