יום שני, 10 בספטמבר 2012

קמפיין שנה טובה - רשת חברתית המונה 13 מיליון חברים

 
 
גם השנה, עלה משרד ההסברה והתפוצות עם קמפיין לקראת ראש השנה, שמטרתו לחזק את הקשר בין היהודים בישראל ובתפוצות. במסגרת הקמפיין הוקם אתר ייעודי בשבע שפות, באמצעותו ניתן לעצב איגרת שנה טובה שתשלח באקראי ליהודים בתפוצות. במקביל, ניתן לשלוח את האיגרת לחברים באמצעות פייסבוק או חשבון ג'ימייל. הקמפיין עלה ברדיו, באינטרנט ובאמצעים נוספים.
נושא חשיבות הקשר שבין יהדות ישראל והעולם, עלה רבות בכתביו של הנשיא הרביעי אפרים קציר. קציר ראה את יהדות העולם כמשפחה גדולה וכמשאב איכותי לטובת העם והמדינה, וקרא להדק עימו את הקשרים. בנאום כניסתו לתפקיד ציין כי הוא מוצא שליחות ביצירת איחוד שכזה. במסר שהעביר לכינוס הדור הצעיר בישראל שנערך ב-1974, הדגיש את הערבות ההדדית הנדרשת.
במסר נוסף, שהעביר ליהדות התפוצות ב-1975 לקראת יום העצמאות ה-27, אמר: כמי שנחשף מקרוב לאלפי יהודים בארה"ב, אני חש שהאמונה בעצמנו אינה רטוריקה אלא מעוגנת במציאות. היא מציפה במחשבה את האמירה התלמודית: אין ישראל נגאלין עד שיעשו כולם אגודה אחת.
בברכתו לאומה ערב ראש השנה תשל"ח (1977), פנה קציר אל אחינו בגלויות, הזהירם מסכנת ההתבוללות וביקשם  לטפח את מרכיב הזהות היהודית. בסיכום דבריו הוסיף, מבקשים אנו לקיים עם היהודים ברחבי תבל שותפות אמת בתחומי העליה, הקליטה, המדע, הטכנולוגיה והתעשיה ולהסתייע בכשרונם ובידע שברשותם.
בימים אלו, עמל ארכיון המדינה על עריכת ספר הנצחה לנשיא אפרים קציר, מתוקף חוק ההנצחה לראשי ממשלה ונשיאים שהלכו לעולמם. לצפייה בכרכים שכבר ראו אור בסדרה בקרו באתר הארכיון ובאתר כותר.

אין תגובות: